O nás

Jsme mažoretkový tým závodící v kategorii POM již od roku 2008, dříve pod názvem JK Dance Team Chotěboř. V našem týmu máme mažoretky ve věku od 4 do 50 let, rozdělených do pěti kategorií - děti, kadetky, juniorky, seniorky a mama tým.

Každoročně se účastníme postupových závodů Mistrovství České republiky asociace ČMTF, ale i nepostupových závodů ve velkých formacích i sólo formacích (sólo, duo/trio, mini tým). Všechny naše skupiny jsou závodní a u všech věkových kategorií máme velké formace!

Mažoretkový sport je velice rozmanitý a v choreografiích najdete prvky téměř ze všech tanečních stylů, proto jsou naše tréninky sestaveny tak, abychom procvičily baletní, taneční, gymnastické i akrobatické prvky a práci s náčiním pom "třásní".

"TJ Alexis hej, hej, hej,

teď to tady rozjedem,

zacvičíme s úsměvem,

je to tady tak jedem!"

Největší úspěchy

• Mistryně ČR a I. vicemistryně Evropy MAC za rok 2013 ve velké formaci seniorky POM.
  • II. vicemistryně ČR IFMS za rok 2018 ve velké formaci děti a I. vicemistryně ČR v sólo formaci děti.
  • I. vicemistryně ČR ČMTF za rok 2019 ve velkých formacích dětí, kadetek, juniorek, mini týmu seniorek a II. vicemistryně ČR mini tým kadetek.
  • Mistryně ČR ČMTF za rok 2O22 ve velké formaci dětí a mama týmu, mini týmu kadetek i triu juniorek a I. vicemistryně ve velkých formacích kadetek, seniorek, mini týmu juniorek, duu kadetek a dětí
  • Mistryně Evropy za rok 2022 ve velkých formacích kadetek, seniorek a mama týmu, sólu dětí a triu juniorek a I. vicemistryně v duu kadetek a seniorek

Jak šel čas...

Tým byl pod názvem Dance team cheerleaders Chotěboř založen v roce 2008 Janou Klepetkovou. Tehdy jsme závodily pouze s velkou formací seniorek, při prvních krůčcích stálo 13 mažoretek.

2009 Náš tým se poprvé pod názvem Dance team Chotěboř účastnil Mistrovství České republiky v pódiových sestavách.

2010  Opět jsme nechyběly na MČR v počtu 19-ti seniorek, tentokrát jsme startovaly se dvěmi sestavami - pódio s názvem Sestry v akci a defilé s názvem Svatba.

2011  V tomto roce přišel první větší úspěch našeho týmu, když jsme získaly po součtu bodů z pódia a defilé 3. místo na Mistrovství České republiky! Choreografie s názvem Afrika a Country.

2012  K velké formaci seniorek s názvem Adamsova rodina a defilé s názvem Letušky přibyly i sólo formace (2x duo, 1x sólo a 1x mini tým).

2013  Tento rok jsme si splnily sen, těžká dřina se vyplatila! S velkou formací seniorek jsme získaly 1. místo na Mistrovství České republiky a postup na Mistrovství Evropy, kde jsme získaly 2. místo a titul I. vicemistryň Evropy!!! V tomto roce se také naše členka Gabriela Kratochvílová stala českou miss.

2014  K velké formaci seniorek s názvem Vánoce se přidala velká formace dětí. Poprvé jsme startovaly i v kategorii klasik. Bylo nás dohromady 31.

2015  K velké formaci seniorek a dětí se přidala i velká formace kadetek a bylo nás už 42. V tomto roce zaznamenalo velký úspěch naše trio juniorek, kdy na Mistrovství Evropy získaly 4. místo s choreografií Cirkus!

2016  Bohužel jsme se rozloučily s naší trenérkou Janou, ale nevzdaly jsme to a trénovaly dál, snažily jsme se navázat na to, kde jsme skončily.

2017  Bylo nás už 46 a startovaly jsme jak ve velkých formacích dětí, kadetek, juniorek, mini formací seniorek i sólo formacích.

2018  Zase nás trochu přibylo, bylo nás 53 a my zaznamenaly další velké úspěchy, tentokrát v kategorii děti. Získaly jsme titul II. vicemistryně ČR a I. vicemistryně ČR!

2019  Chtěly jsme ještě víc rozšířit naše řady a tak jsme si řekly, založíme tým maminek, když už s námi jezdí na závody. Vznikl tedy mamatým a my poprvé měly pět věkových kategorií. Došlo také k největšímu nárůstu počtu mažoretek. Měly jsme opět velkou formaci seniorek. Je nás 92, neuvěřitelné! Naše formace si odvezly tituly I. vicemistryň a II. vicemistryň ČR.

2020  Bohužel, nečekaná přestávka kvůli COVID-19, ale věříme, že se co nejdříve zase sejdeme.

2022   Konečně jsme zase mohly vyrazit všechny společně na závody, poprvé vyrazil i náš mamatým. Tento rok byl pro nás velice úspěšný, získaly jsme několik titulů Mistryně ČR ČMTF  a vicemistryně ČR ČMTF, ale také tituly Mistryň Evropy a vicemistryň Evropy. Sestava seniorek navíc na Mistrovství Evropy získala i cenu Ústeckého kraje a cenu za 2. nejvyšší počet bodů dne, náš mama tým získal také speciální cenu - cenu poroty. V této sezóně nás na závodní plochu nastoupilo 70.

Děkujeme za obrovskou podporu, která nás žene dál a dál.

❤ VÍC NEŽ JEN TÝM! ❤

Trenérky

Bc. Jana Klepetková

• zakladatelka týmu

Ing. Lenka Blaháčková

• v týmu je od úplného počátku (od roku 2008)
  • držitelka certifikátu od Face Academy (Cvičení s dětmi)
  • držitelka certifikátu od Fitmami (cvičení s dětmi 0 - 6 let)
  • je trenérkou týmu juniorek a seniorek
  • II. odborný výcvik v mažoretkovém sportu od mažoretkové asociace CMA

Mgr. Tereza Chladová

• v týmu je od roku 2012
  • je trenérkou týmu dětí

Mgr. Kateřina Tůmová

• v týmu je od roku 2012
  • držitelka certifikátu od Face Academy (Cvičení s dětmi)
  • je trenérkou týmu kadetek

Ing. Lucie Vaňková

• v týmu je od roku 2009
  • je trenérkou týmu dětí

Barbora Žemličková

• v týmu je od roku 2013
  • trenérka sólo formací a asistentka trenérky týmu juniorek a seniorek
  • II. odborný výcvik v mažoretkovém sportu od mažoretkové asociace CMA

Eliška Zmeková

• v týmu od roku 2013
  • trenérka sólo formací a asistentka trenérky týmu juniorek a seniorek

Asistentky trenérek

• Michaela Hospodková
  • Eliška Málková
  • Kateřina Ďoubalová
  • Tereza Vodičková
  • Anna Rutschová

Náš tým také spolupracuje s gymnastou Pavlem Vajrychem a Sportovní gymnastikou Předměřice.

Pavel Vajrych

• mistr České republiky ve sportovní gymnastice za rok 2019, 2018, 2017, 2015